Najčastejšie otázky | FAQ

 

  • Posielate tovar do Českej republiky?

Áno, tovar posielame aj do Českej republiky. 

 

  • Sú všetky hodinky vo vašom obchode pravé a originálne? 

Áno. Všetky hodinky v našej ponuke pochádzajú výhradne od overených distribútorov z Európskej únie. Všetok tovar spĺňa požadované štandardy pre predaj v rámci EÚ. Nenakupujeme tovar z tretích krajín.

 

  • Viete mi zabezpečiť náhradný remienok? 

Áno. Často nás oslovujú klienti, ktorí hľadajú nový remienok pre svoje hodinky. Vieme zabezpečiť originálne remienky na väčšinu hodiniek, ktoré ponúkame.  Napíšte nám na aký model hodiniek potrebujete remienok a po preverení dostupnosti Vám poskytneme viac informácii o dobe dodania a cene. 

 

  • Môžem si u Vás nechať skrátiť remienok? 

Áno. Stačí ak pri objednávke do poznámky zadáte obvod svojho zápästia a remienok Vám automaticky bezplatne upravíme. Odobraté dieliky Vám priložíme k hodinkám.

 

  • Je súčasťou zásielky aj certifikát originality, prípadne záručný list? 

Pokiaľ takýto certifikát vydáva samotný výrobca, tak áno.

Mnoho predajcov si v rámci marketingovej kampane vymyslelo vlastný “certifikát originality”, ktorý prezentujú a prikladajú k hodinkám, pričom jeho pridaná hodnota je nulová. Nenechajte sa oklamať takýmito “letákmi”.

Pokiaľ máte pochybnosti o originalite tovaru, najvhodnejší spôsob overenia je navštíviť skúseného hodinára vo Vašom okolí, ktorý často už na pohľad dokáže rozoznať originál od lacnej napodobeniny. 

V našom internetovom obchode ponúkame výhradne originálny tovar s overeným pôvodom.

 

  • Moje hodinky sa zastavili. Ako mám postupovať?

V 90 % prípadov je takýto problém znakom vybitej batérie. Batéria vo Vašich hodinkách je spotrebný materiál, rovnako ako napríklad batéria vo Vašich nástenných hodinách. 

Tiež je dôležité uvedomiť si, že každé hodinky, ktoré sa dostanú až na Vašu ruku, prešli dlhú cestu od výrobnej linky cez distribútora až na sklad predajcu, kde na Vás mohli čakať niekoľko týždňov až mesiacov. 

Pokiaľ Vaše hodinky zastavili, máte dve možnosti. 

  1. Ak máte vo Vašom okolí skúseného hodinára, môžete si dať batériu vymeniť uňho na počkanie. Ceny za výmenu batérie sa najčastejšie pohybujú v rozmedzí od 2 € do 8 € (v závislosti od lokality hodinárstva a typu batérie). Trvajte tiež na preverení vodotesnosti Vašich hodiniek.
  2. Jedným z benefitov nášho e-shopu je, že batériu Vám bezplatne vymeníme až do 4 rokov od kúpy. Zdarma je okrem práce aj samotná batéria. Stačí ak hodinky zašlete na našu adresu.

 

  • Na hodinkách som si rozbil sklíčko. Ako mám postupovať?

Je veľmi dôležité čo najskôr jemne povytiahnuť korunku, a tým zastaviť strojček v hodinkách. Črepiny zo skla, prípadne voľne pohybujúce sa predmety v priestore ciferníka môžu spôsobiť vážnejšie poškodenie strojčeka. Samozrejme, v prípade záujmu Vám zabezpečíme pozáručný servis k Vašim hodinkám. 

 

  • Je bežné, že povrchová úprava sa časom ošúcha?

Áno, je to častý jav. Povrchová úprava sa opotrebováva bežným používaním, rovnako ako sa opotrebováva oblečenie, ak ho denno-denne nosíte. Najčastejšie na rýchlosť opotrebenia povrchu hodiniek vplývajú faktory ako napríklad prístup hodiniek k agresívnej chémii (napr. umývanie riadov), ľudský pot, prístup k slanej vode (na dovolenke) a podobne. 

 

Na ďalšie otázky Vám radi odpovieme. Napíšte nám na info@watchmarket.sk

Tento web používa súbory cookie. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním.