Luminox

Rok 1989 je medzník, ktorý zostane zapísaný v hostórii hodinárskeho priemyslu veľkými písmenami. V tomto roku sa americkí obchodníci Barry Cohen a Richard Timba inšpirovali elitnou jednotkou amerického námorníctva US Navy Seal, aby mohli vzniknúť najodolnejšie hodinky s nekompromisnými vlastnosťami. Najväčšou devízou hodiniek je osvetlenie, ktoré sa zaobíde bez akéhokoľvek príjmu vonkajšieho zdroja svetla. Názov hodiniek Luminox je zložený z dvoch latinských slov - lumi - svetlo a nox - noc. Od roku 1993 spolupracuje značka Luminox s americkou armádou, pre potreby ktorej vznikol model Navy Seal a aj vďaka tomu sa hodinky dostali do širokého povedomia verejnosti.

To, že sa hodinky stali obľúbenými už od začiatku výroby, rozhodne nie je náhoda. Už model Navy Seal sa vyznačoval vysokoodolnými púzdrami, čo zabezpečoval pod vysokým tlakom vstrekovaný polykarbonát s neskorším vystužením uhlíkovými vláknami. Samozrejmosťou bola vysoká vodovzdornosť. Keďže hodinky boli pôvodne určené do nepriaznivých podmienok, dizajnéri si dali záležať hlavne na dokonalej čitateľnosti ciferníkov. Najväčšia zbraň hodiniek Luminox je, samozrejme, svetelná technológia - LLT (Luminox Light Technology). Osvetlenie, vyrábané pod rukami švajčiarskych odborníkov špecializujúcich sa na rádioluminiscenciu, funguje na báze zatavených, plynným tríciom naplnených ampuliek z borosilikátového skla, ktorých vnútorné steny sú pokryté zlúčeninou na báze fosforu. Trícium v dôsledku beta rozpadu uvoľňuje stály prúd záporne nabitých elektrónov. Neustálym bombardovaním fosforu elektrónmi vzniká stabilná žiara, ktorej konštantný svit je garantovaný počas 25 rokov. V niektorých modeloch je kvôli dôkladnejšiemu osvetleniu častí ciferníka technológia LLT kombinovaná s fotoluminiscenčným pigmentom Superluminova.

  V modeloch Luminox dominujú plastové hodinky, no nájdu sa medzi nimi aj titánové, oceľové alebo oceľovo-kožené remienky, napríklad v sérii modelov Atacama. Pánske hodinky FIELD Time Date Series patria k najobľúbenejším modelom značky Luminox. Dôvodov je hneď niekoľko. Prvým je kvalitný a presný švajčiarsky strojček Ronda Swiss, ktorý si nevyžaduje žiadnu špeciálnu starostlivosť a údržbu, pričom životnosť batérie sa pohybuje na hranici 4 rokov. Niektoré modely sú poháňané automatickým strojčekom ETA Valjoux. Ďalším dôvodom popularity hodiniek FIELD Time Date Series je ich veľký a prehľadný ciferník. Sú na ňom výrazne veľké číslice zobrazujúce celé hodiny a taktiež ukazovateľ jednotlivých minút, takže presné odčítanie času nie je žiadny problém. Zvrchu je chránený zafírovým sklíčkom, ktoré je odolné voči poškriabaniu a nárazom. Remienok je vyrobený z kože alebo z nerezovej ocele. Hodinky FIELD Time Date Series sú vybavené dátumovkou a vodovzdornosťou do 100 metrov. Sú určené najmä mužom, ktorí si svoje doplnky vyberajú pedantne a uprednostňujú klasickú eleganciu pred športovým štýlom.

Rad The Lockheed Martin Collection sa začal vyrábať v roku 2000 a získal si obľubu nielen medzi pilotmi, ktorým boli hodinky pôvodne určené, ale aj medzi ľuďmi v bežných povolaniach. Ocenia ich najmä muži, ktorým záleží na svojom zovňajšku. Okrúhly analógový ciferník je pokrytý odolným zafírovým sklíčkom je vyhotovený v čiernej farbe a pri niektorých modeloch môže byť zvýraznený farebnými detailmi. Ciferník zobrazuje celé hodiny alebo len indexy pokryté luminiscenčnou vrstvou. Je vsadený do nerezového puzdra, na ktorom je umiestnená jednosmerne otočná luneta. Remienok je vyrobený z rôznych materiálov, najčastejšie je to však oceľ alebo kaučuk. Miesto šiestej hodiny zastupuje dátumovka a okrem nej hodinky disponujú tiež chronografom a vodovzdornosťou do 200 metrov. Ich dokonalý chod zabezpečuje švajčiarsky quartzový strojček, pričom batéria môže mať výdrž až neuveriteľných 10 rokov.

Napriek tomu, že značka Luminox je zameraná hlavne na produkciu a predaj pánskych modelov hodiniek, dizajnéri značky mysleli aj na opačné pohlavie, čoho dôkazom je rad Ladies Day Date 7500 Series. Tvoria ju dámske modely vhodné na akúkoľvek príležitosť a pre vyznávačky vodných športov sú v ponuke aj špeciálne potápačské hodinky. Okrúhle ciferníky sú analógové a zväčša sú vyrobené v čiernej farbe s výraznými detailmi, pri elegantných modeloch je ciferník perleťový. Pred nárazmi je chránený minerálnym sklíčkom a je vsadený do puzdra, ktoré je spevnené karbónom. Remienok je vyrobený zväčša z plastu alebo z kože.

Hodinky Luminox sú určené každému, kto si potrpí na kvalite a dizajne, pričom hodinky využíva nielen ako dizajnový doplnok, ale sú pre neho každodennou súčasťou (nielen) pracovných činností.

 

Záznamy neboli nájdené...

Prečo nakúpiť u nás?

Garantujeme 100 % originalitu

Predávame iba originálne
značkové hodinky od najväčších
európskych distribútorov.

Záručný a pozáručný servis

O Vaše hodinky sa
postaráme aj po uplynutí
záručnej doby.

Bezplatná výmena batérie

Vymeníme Vám batérie
v hodninkách až do 4 rokov
od nákupu.

Doprava zdarma pri
objednávke nad 50€

Poštovné pri objednávkach
do 50€ už od 2,79€

153 výdajných miest na
Slovensku

Zásielku si môžete rozbaliť
a skontrolovať priamo
v odbernom mieste zásielkovne.

30 dní na vrátenie tovaru

U nás máte až mesiac na
vrátenie tovaru.

NEWSLETTER

Nevyplňujte toto pole:
Zadajte svoj e-mail,
na ktorý Vám pošleme
informácie o zľavách a súťažiach

2017 © Watchmarket.sk, všetky práva vyhradené Shoptet.cz Shoptet.cz - e-shop

Tento web používa súbory cookie. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním.