Hodinky Lacoste

Ako to už vo svete športovcov býva, po zavesení úspešnej karéry na klinec, prichádza často raketová kariéra v módnom priemysle. Ani René Lacoste, úspešný francúzsky tenista, nie je výnimkou. V roku 1933 spolu s Andrém Gillierom začali vyrábať pánske tenisové košele pod značkou Le Chemise Lacoste. Pôvodne čisto biele košele, ktoré reprezentovali gentlemanský šport, sa od roku 1951 zaodeli do sviežich farebných variácií.  Typický zelený aligátor zaplavil celý svet. Prečo práve toto logo? V roku 1927 vyhral Lacoste stávku a dostal za ňu tašku z kože aligátora, čo neuniklo pozornosti médií. Reného, ktorý na kurte vynikal trpezlivosťou, srdnatosťou a schopnosťou vyraziť do útoku v pravý čas, začali prezývať aligátorom. 

V roku 1963 prevzal vedenie firmy Reného syn, Bernard Lacoste, pod ktorého taktovkou firma zaznamenala najväčšie obraty. A tak v 70. rokoch pribudli do ponuky nové produkty, ktoré zvyšovali stále rastúci predaj. V roku 1995 získala firma Lacoste výhradné právo na distribúciu tričiek v USA po tom, čo vo firme vznikali spory s Davidom Crystalom, majíteľom značky Izod, čo malo za následok zamieňanie výrobkov oboch značiek. V roku 1994 boli verejnosti predstavené prvé náramkové hodinky Lacoste. Keďže značka Lacoste spolupracuje s mnohými firmami, ktorým predáva licenciu, hodinky začala distribuovať šajčiarska firma Roventa-Henex. Podobne ako oblečenie aj hodinky zaznamenali celosvetový úspech. Rok 2006 bol pre Lacoste zlomový, pretože pre značku začal pracovať hodinársky gigant Movado, čo znamenalo rapídny nárast predajnosti. Úspešnosť predajnosti nezaručujú len veľké návrhárske mená ako Christophe Lamaire, ale aj kontrakty s úspešnými športovými hviezdami ako sú Andy Roddick, Richard Gasquet či Colin Montgomery

Zaujímavosťou hodiniek Lacoste je aj to, že v ich ponuke nenájdete digitálne modely. Všetky hodinky sú analógové, s typickým krokodílom umiesteným v ciferníku. Hodinky nedisponujú žiadnymi extra funkciami - niektoré modely sú bohatšie o ukazovateľ dní, 24-hodinový formát, dátumovku alebo luminiscenčné prvky, no žiadne nevybočujú zo zaradenia klasické. Dámske modely sú často vykladané drobnými kamienkami, či už na mieste indexov alebo loga, vďaka čomu nie sú len obyčajnými hodinkami, ale aj štýlovým šperkom. Farebná paleta prechádza od jemne pastelových cez biele až po výrazné alebo tmavé farby. Remienky sú vyrábané z nerezovej ocele, antialergického silikónu alebo kože, vždy elegantne zladené s ciferníkom. Pánske hodinky zaujmú na prvý pohľad najmä výrazným ciferníkom. Farebná paleta prechádza od tmavých čiernych, modrých alebo zelených, cez biele až po strieborné odtiene. Všetky hodinky v sebe nesú nádych športovej elegancie, aby boli využiteľné nielen pri športe, ale aj na každodenné nosenie. 

 

 
109
239 1109239
Značky
farebný tón ciferníka
farebný tón puzdra
farebný tón remienka
kategória
materiál remienka
pohon
priemer puzdra
typ sklíčka
určenie
vodotesnosť

Stránka 1 z 2 - 72 položiek celkom

Ďalšie produkty

Stránka 1 z 2 - 72 položiek celkom

Tento web používa súbory cookie. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním.